Blog

Web Sayfalarına Güvenlik Duvarı (Firewall) Kurulumu

Kurumsal web sayfaları için öncelik gelen ziyaretçilerin kalitesidir.Ayrıca zararlı botlarda web sayfanıza hit kaybı yaşatabilir.
Birçok olasılıklar doğrultusunda web sayfanıza güvenlik duvarı (firewall) kurulması gerekmektedir.

Web Sayfanıza Güvelik Duvarı Kurulması Gereken Nedenler

Web sayfanız saldırı altında ve geç açılıyorsa.

Yurtdışından aşırı zararlı bot trafiği alıyorsanız.

Mail gönderip almada sorun yaşıyorsanız.

Ani ziyaretçi kayıpları oluşuyorsa.

güvenlik duvarı (firewall) kurmanız gerekmektedir.

İleriki aşamada web sunucunuz sitenize gelen trafiği kaldırmayarak çökebilir veya dosyalarınız zarar görebilir

Web sitenize güvenlik duvarı kurarak bu tarz problemlerden kurtulabilirsiniz.

Son Aramalar

  • bilgisayar onarımı için flash sürücü
  • Flash sürücüm bilgisayarımda neden ısınıyor?
Server Kurulum ve Bakımı

Orta ve büyük ölçekli kobilerin kendi aralarında ağ bağlantıları ve veri alışverişleri küçük ölçekli kobilere oranla daha yüksektir. iş hacmi ve çalışan sayıları artan işyerleri veri depolama ve daha hız ağ iletişimi sağlamak amacıyla server yani sunucu barındırmaktadır. bu sunucular normal bilgisayarlara oranla daha yüksek kapasiteli ve hızlı bilgisayarlardır.

sadece server kurmakla ağ yapısı düzenlenmez. sunucu barındıran yerlerde genellikle network sistemi kurulmuştur. terminal makinaların servere bağlanması ile tek bir yerden yönetim sağlanabilir. sunucu ile beraber ağ yapısında yönetilebilir switchler, gelişmiş routerlar da hem sunucunun hemde networkun sağlam çalışmasını sağlayan araçlardır.

serverlar rack server ve tower server olarak genellikle 2 gruba ayrılarak satılmaktadır. rack serverlar yatay şekilde dizayn edilmiş ve rack kabinlere montajı yapılabilen cihazlardır. tower sunucular ise bilgisayar kasası ile aynı olup ebatları değişiklik gösterebilir. bu iki sunucuda aynı görevi görmektedir. sunucuların işletim sistemleri normal pc lerden farklıdır. iş için üretilen bu cihazlarda server işletim sistemleri vardır.

SRC bilgisayar uzman ekibiyle sunucu kurulumu ve ağ yapılandırmasını yerinde yapmaktadır. ekibimiz serverları kurarak networkde bulunan diğer cihazları ağa bağlar ve domain yapısı denilen sisteme entegre eder. domain ağda bulunan diğer bilgisayarlara networkde söylenen isimdir. eğer serverın daha verimli çalışması isteniliyor ise active directory kurulması gerekmektedir. sunucu yapılandırılması ile ilgili gerekli bilgileri fiyatlarımızı firmamızdan öğrenebilirsiniz.

F-Secure Bayii Ankara

Virüslerin kol gezdiği teknolojik dünyamızda artık lisanslı virüs programları olmadan savunamaz olduk. zira gelişen yazılım ve teknolojik aletlerde virüslerin bulaşması ile oluşacak zararların düşünülemeyecek derecede parasal ve içsel açıdan zararları yüksek olacaktır.

src bilgisayar dünya sıralamasında lider bulunan f-secure virüs programının ankara bayilerindendir. müessesesel satış mananında bir çok firmaya heyetimini gerçekleştirdiğimiz f-secure virüsleri temizleme mananında %99 muvaffakiyet göstermektedir.

her gün daha çok gelişen metotlar ile saldırlara baş gelmek bir hayli zor olsada lisanslı olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz yazılımlar aklınızın rahat etmesini verilerinizin güvende olmasını sağlar.

f-secure mobil aletlerde, bilgisayarlarda, sunucularda bulut tabanlı sistemi ile tek bir oturumdan yönetilebilir teknoloji ile hem müessesesel hemde ferdi olarak satışa sunulmaktadır.

NOD32 Ankara | SRC Bilgisayar

Dünyanın Antivirüs Alanında Gelişmiş ve Sektöründe Lider Virüs Programı NOD32’yi SRC Bilgisayardan Lisanslı Olarak Satın Alabilirsiniz.
Windows ve Mac ve Mobil Sürümleri ile Güvenlik Problemi Yaşamadan Gönül Rahatlığı ile Kullanabilirsiniz.
Kurumsal ve Tek Kullanıcı Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz.
ESET, bugüne kadar 100 adet VB100 ödülünü kazanmış tek antivirüs ürünüdür.
Sektörel bazda saygın ödül olarak anılan Virus Bulletin Award (VB100) Ödül’ünün ilkini 1998 yılında veren “Virus Bulletin”, bağımsız bir test organizasyonudur. ESET, bu ödülü 18 yıldır üstüste alarak kırılması imkansız bir rekora imza atmıştır.