Blog

Asus Notebook Klavye ve Ekran Değişimi

Asus Notebook ve Laptoplarda Klavye ve Ekran Değişimi Firmamız Tarafından Güvenli ve Kaliteli Olarak Yapılmaktadır.

SRC Bilgisayar Olarak Darbe Sonucu Zarar Görmüş Ekranlarınız Orjinal veya Muadil A Kalite Ekranlarla Otomatik Olarak Değiştirilmektedir. Tüm Asuslarda Model Gözetmeksizin Ekran Değişimi Yapılmaktadır.

Ekran Değişimi ve Klavye Değişimi Yaptığımız Asus Modelleri

Asus ROG FX553VE-DM416 Gaming Notebook
Asus VivoBook X Series X540NA-GO067 Notebook
Asus VivoBook X540YA-XO185D Notebook
Asus VivoBook 15 X505BP-BR019 Notebook
Asus ROG FX503VD-DM104 Gaming Notebook
Asus VivoBook S15 S510UN-BR128 Notebook
Asus VivoBook Flip TP410UR-EC157T Notebook
Asus ROG GL553VE-DM107 Gaming Notebook
Asus VivoBook 15 X542UR-GQ434 Notebook
Asus X Series X402NA-GA170 Notebook
Asus ROG FX553VE-DM407 Gaming Notebook
Asus VivoBook S15 S510UN-BQ121 Notebook
Asus X Serisi X540LA-XX972D Notebook
Asus VivoBook S15 S510UQ-BQ223T Notebook
Asus ZenBook UX461UN-E1051T Notebook
Asus VivoBook X Series X540NA-GO034 Notebook
Asus ZenBook UX310UF-FC002T Notebook
Asus TUF FX504GD-58250 Gaming Notebook
Asus TUF FX504GD-58050 Gaming Notebook
Asus X Serisi X540UB-GO072 Notebook
Asus X Serisi X540LA-XX1017D Notebook
Asus VivoBook Pro 15 N580VD-DM516T Notebook
Asus ROG GL753VE-GC168T Gaming Notebook
Asus VivoBook Max Series X541NA-GO008T Notebook
ASUS G751JY-T7336T Gaming Notebook
Asus ROG Series GL771JW-TS71 Gaming Notebook
Asus VivoBook Max Series X541NA-PD1003Y Notebook
Asus VivoBook 15 X542UR-DM399 Notebook
Asus X Series X502NA-GO044 Notebook
Asus X Series X540SA-XX041D Notebook
Asus VivoBook S15 S510UN-EH76 Notebook

Listede Yer Almayan Modellerin Ekran ve Klavye Değişimi  SRC Bilgisayar Tarafından Yapılmaktadır.

Asus Notebook Tamiri Ankara | Tüm Modeller

SRC Bilgisayar notebook servisi olarak Asus notebooklarda garanti haricinde servis ve bakım hizmeti vermekteyiz.Asus marka olarak genel anlamda fazla arıza yapmayan sağlamlığı ile bilinen A kalite notebook markasıdır.Asus marka laptoplarda arızaların büyük çoğunluğu bakım yapılmaması soğutma devresinin düzgün çalışmaması hasebiyle oluşan aşırı ısı nedeniy olmaktadır. Asus notebook servisimizde yaptıracağınız kolay bir bakım işlemi sizleri oldukça yüksek onarım fiyatlarından kurtaracaktır. Akabinde notebooksuz kalmamanızı sağlayacaktır.
4m Bilgisayar özel Asus notebook servisi olarak Asus notebooklarda en çok karşılaştığımız meseleler ve çözümlerimiz.
Problem: Asus notebook lcd ekranında dikey veya yatay çizgiler oluştu (bazen her ikiside olabilir)
Çözüm: Asus notebooklarda bu mesele çoklukla ekran arızalarında oluşur.Asus teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.
Problem: Asus ekranın da görüntünün gidip gelmesi görüntünün bozulması
Çözüm: Asus notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması neticeninde oluşur.Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran veri kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.
Problem: Asus notebook hiç çalışmaması
Çözüm: Asus notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Asus notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Asus notebook un anakart arızası olabailir.
Adaptörünüz arızalı ise orjinal Asus marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz.Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.
Problem: Asus notebook ekran menteşe kırılması
Çözüm: Asus notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir , plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır.Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Asus den tedarik edilip değiştirilir
Problem: Asus notebook ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ayar tutmaması, Asus notebook unuzun önceden açtığı oyunları açmaması
Çözüm: Notebook anakartı üzerinde ki ekran kartının soğuk lehime düşmesi neticesi oluşur. ( çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir)Ekran kartı çipsetinin sökülerek reballing işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile onarılır.
Problem: Notebook a sıvı dökülmesi
Çözüm: Asus notebook a sıvı döküldüğü anda aletin adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati ehemmiyet taşımaktadır.Sıvı ile temas eden Asus notebook anakartının elektrik ile irtibatı vaktinde kesilmişse dökülen sıvı rastgele bir parçanın bozulması vaziyeti görülmez.
Yalnızca anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa müddette müdahale edilirse alet çalışır hale getirilir.Sıvı ile temas eden Asus notebooklarda klavye büyük bir olasılıkla arızalanır ve değiştirilmesi gerekir.Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenir se genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.
Problem: Asus notebook yanlış bios yükleme veya bios yükleme esnasında elektrik kesilmesi
Çözüm: Notebook un bios yazılımının bozulması vaziyetinde anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yine proglamlanarak yerine takılır.
Problem: Lcd ekran çatlaması ,kırılması, ölü pixel oluşumu
Çözüm: Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu vaziyetlerinde ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek mesele çözülebilir. Notebook ekranlarının kırılması vaziyetinde tamiri olmamaktadır.
Problem: Asus optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, Dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası
Çözüm: Optik okuyucular uzun müddetli kullanım neticesi arızalanan ürünlerdir.Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi ilede bozulabilir bu vaziyette optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi meselesi çözebilir.Bunun haricindeki vaziyetlerde yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Problem: Notebook ta ses çıkmaması
Çözüm: İlk önce ses alet yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında rastgele bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlarda mesele yok ise o vakit anakart üzerinde onarım yapılarak mesele çözülebilir.
Problem: Usb, Seri, Network, lan portların arızalanması
Çözüm: Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek meseleler çözülebilir.Şayet portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlarsa anakart onarımı gerektirir.
Problem: Asus notebook işletim sistemi heyetimi (lisanssız yazılımlar yüklenmemektedir) Asus notebook sürücülerinin yüklenmesi, aktüellenmesi Asus notebook driverlerinin yüklenmesi, aktüellenmesi
Çözüm: 4m Bilgisayar notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa müddette ve uygun fiyatla yapılmaktadır.
Problem: Asus notebook harddiski bozuldu,notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması ,Asus notebook’un işletim sistemi açılmıyor.
Çözüm: Harddisk in yenisi ile değiştirilmesi vaziyetinde mesele net çözülür.Bazen bad sectör içeren harddiskleri onarma işlemi yapılabilir fakat bu sıhhatli bir çözüm değildir.
Problem: Asus notebook hiç açılmıyor.Asus notebook hiç çalışmıyor
Çözüm: Asus notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim.Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı tecrübe edelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.
Problem: Asus notebook ekran ışığı az Asus notebook ekran ışığı zayıf
Çözüm: Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir.Alakalı yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim.Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise müracaat etmeniz gerekir.
Problem: Asus notebook harddisk yedek alma, Asus notebook bilgi yedekleme Asus notebooktaki bilgiler silindi,Asus notebook bilgi kurtama veri data kurtarma
Çözüm: Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş hafızayla yedek alabilirsiniz.Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı erişemediğiniz bilgiler için firmamız ile ilgili uzman çözümortakları ile çalışarak sorununuzu çözmede yardımcı olabilir.
Problem: Yurtdışından alınan Asus notebook a türkçe klavye takılması, İngilizce klavyenin türkçe klavye yapılması
Çözüm: 5 tl lik notebook q türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerinde yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz
4m Bilgisayar notebook servisimize gelen ürünleriniz, fiyatsız arıza tespiti sonrasında onayınız doğrultusunda işleme alınır. İşlem müddeti asgari 1 maksimum 10 iş günüdür. Yedek parça şart olan vaziyetlerde ihtiyaç müddeti sizin ile paylaşılır ve onay alınır.
Türkiye’nin neresinde olursanız olun aletinizi en yakın Mng kargo şubesine 4m Bilgisayar karşı ödemeli olarak teslim edin.Ürün bize eriştikten sonra size onarım müddeti ve ücret verelim ücreti kabul etmezseniz veya biz ürünü onaramazsak hiç bir fiyat almadan aleti tekrar mng kargo ile size yollayalım. Geliş fiyatı bize ait dönüş kargo fiyatı tarafınıza ait olacaktır.

Son Aramalar

  • Ankara ekran kartı reballing