Server Kurulum ve Bakımı

Yazılım Çözümleri

Orta ve büyük ölçekli kobilerin kendi aralarında ağ bağlantıları ve veri alışverişleri küçük ölçekli kobilere oranla daha yüksektir. iş hacmi ve çalışan sayıları artan işyerleri veri depolama ve daha hız ağ iletişimi sağlamak amacıyla server yani sunucu barındırmaktadır. bu sunucular normal bilgisayarlara oranla daha yüksek kapasiteli ve hızlı bilgisayarlardır.

sadece server kurmakla ağ yapısı düzenlenmez. sunucu barındıran yerlerde genellikle network sistemi kurulmuştur. terminal makinaların servere bağlanması ile tek bir yerden yönetim sağlanabilir. sunucu ile beraber ağ yapısında yönetilebilir switchler, gelişmiş routerlar da hem sunucunun hemde networkun sağlam çalışmasını sağlayan araçlardır.

serverlar rack server ve tower server olarak genellikle 2 gruba ayrılarak satılmaktadır. rack serverlar yatay şekilde dizayn edilmiş ve rack kabinlere montajı yapılabilen cihazlardır. tower sunucular ise bilgisayar kasası ile aynı olup ebatları değişiklik gösterebilir. bu iki sunucuda aynı görevi görmektedir. sunucuların işletim sistemleri normal pc lerden farklıdır. iş için üretilen bu cihazlarda server işletim sistemleri vardır.

SRC bilgisayar uzman ekibiyle sunucu kurulumu ve ağ yapılandırmasını yerinde yapmaktadır. ekibimiz serverları kurarak networkde bulunan diğer cihazları ağa bağlar ve domain yapısı denilen sisteme entegre eder. domain ağda bulunan diğer bilgisayarlara networkde söylenen isimdir. eğer serverın daha verimli çalışması isteniliyor ise active directory kurulması gerekmektedir. sunucu yapılandırılması ile ilgili gerekli bilgileri fiyatlarımızı firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın