Nas Server (veri depolama) Kurulum

Bilgisayar Servisi / Kurumsal İşlemler

Günden güne artan veriler başınıza iş açabilir. elektrik kesilmesi, voltaj düşmesi, virüs bulaşması vs gibi durumlar yıllardır biriktirdiğiniz evraklarınızı, şirketinizin bilgilerini, fotoğraf ve videoları kaybetmenize neden olabilir. bu yüzden kullanılan harici harddisklerde yetersiz kalabilir.

Teknolojinin her geçen gün kendini geliştiği dünyada bu sorunlara en büyük kolaylık sağlayan yeniliklerin başında nas serverlar gelmektedir. hem ev kullanıcıları hem de iş kullanıcıları için vazgeçilmez olabilecek bir çözüm gibi görünüyor. nas serverlar ister ağ üzerinden ister network üzerinden kullanılabilmektedir. bu cihazlara bağlanan özel seri harddiskler sayesinde verileriniz kontrol altında tutulmaktadır.

Kendi işletim sistemi bulunan nas serverlar güvenlik açısından da yeteri kadar puan almış durumdadır. genellikle linux işletim sistemi ile çalışan sunucular içerisine monte edilebilen harddiskler sayesinde verileri güvenli bir şekilde saklamaktadır. bu nas lar normal sunucular gibi hem rack kabine monteli, hemde küçük portatif cihazlardır. genellikle 1 ila 6 adet harddisk yuvası bulunan cihazlar yüksek tb kapasitesi sağlamaktadır. ayrıca raid yapısı kullanılabilen nas serverlar disklerden herhangi biri bozulsa dahi diğer sağlam disklerin verilerin korumasına yardımcı olabilmektedir. nas serverlarda 6 dan daha fazla da yuva bulunabilir.

Nas serverlar ile ilgili fiyat bilgileri ve teknik detayları firmamızı arayarak 0312 419 41 30 numaralı telefondan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Son Aramalar

  • https://www srcbilgisayar com tr/nas-server-veri-depolama-kurulum

Bir cevap yazın