Lenovo Notebook Tamiri Tüm Modeller

Notebook Servisi

SRC Bilgisayar Ankara notebook servisi olarak Lenovo notebooklarda garanti haricinde servis ve bakım hizmeti vermekteyiz.Lenovo marka olarak genel anlamda fazla arıza yapmayan sağlamlığı ile bilinen A kalite notebook markasıdır.Lenovo marka laptoplarda arızaların büyük çoğunluğu bakım yapılmaması soğutma devresinin düzgün çalışmaması hasebiyle oluşan aşırı ısı nedeniy olmaktadır. Lenovo notebook servisimizde yaptıracağınız kolay bir bakım işlemi sizleri oldukça yüksek onarım fiyatlarından kurtaracaktır. Akabinde notebooksuz kalmamanızı sağlayacaktır.
SRC Bilgisayar özel Lenovo notebook servisi olarak Lenovo notebooklarda en çok karşılaştığımız meseleler ve çözümlerimiz.
Problem: Lenovo notebook lcd ekranında dikey veya yatay çizgiler oluştu (bazen her ikiside olabilir)
Çözüm: Lenovo notebooklarda bu mesele çoklukla ekran arızalarında oluşur.Lenovo teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.
Sorun: Lenovo ekranın da görüntünün gidip gelmesi görüntünün bozulması
Çözüm: Lenovo notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması neticeninde oluşur.Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran veri kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.
Sorun: Lenovo notebook hiç çalışmaması
Çözüm: Lenovo notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Lenovo notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Lenovo notebook un anakart arızası olabailir.
Adaptörünüz arızalı ise orjinal Lenovo marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz.Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.
Sorun: Lenovo notebook ekran menteşe kırılması
Çözüm: Lenovo notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir , plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır.Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Lenovo den tedarik edilip değiştirilir
Sorun: Lenovo notebook ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ayar tutmaması, Lenovo notebook unuzun önceden açtığı oyunları açmaması
Çözüm: Notebook anakartı üzerinde ki ekran kartının soğuk lehime düşmesi neticesi oluşur. ( çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir)Ekran kartı çipsetinin sökülerek reballing işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile onarılır.
Problem: Notebook a sıvı dökülmesi
Çözüm: Lenovo notebook a sıvı döküldüğü anda aletin adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati ehemmiyet taşımaktadır.Sıvı ile temas eden Lenovo notebook anakartının elektrik ile irtibatı vaktinde kesilmişse dökülen sıvı rastgele bir parçanın bozulması vaziyeti görülmez.
Yalnızca anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa müddette müdahale edilirse alet çalışır hale getirilir.Sıvı ile temas eden Lenovo notebooklarda klavye büyük bir olasılıkla arızalanır ve değiştirilmesi gerekir.Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenir se genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.
Sorun: Lenovo notebook yanlış bios yükleme veya bios yükleme esnasında elektrik kesilmesi
Çözüm: Notebook un bios yazılımının bozulması vaziyetinde anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yine proglamlanarak yerine takılır.
Sorun: Lcd ekran çatlaması ,kırılması, ölü pixel oluşumu
Çözüm: Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu vaziyetlerinde ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek mesele çözülebilir. Notebook ekranlarının kırılması vaziyetinde tamiri olmamaktadır.
Sorun: Lenovo optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, Dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası
Çözüm: Optik okuyucular uzun müddetli kullanım neticesi arızalanan ürünlerdir.Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi ilede bozulabilir bu vaziyette optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi meselesi çözebilir.Bunun haricindeki vaziyetlerde yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Sorun: Notebook ta ses çıkmaması
Çözüm: İlk önce ses alet yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında rastgele bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlarda mesele yok ise o vakit anakart üzerinde onarım yapılarak mesele çözülebilir.
Sorun: Usb, Seri, Network, lan portların arızalanması
Çözüm: Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek meseleler çözülebilir.Şayet portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlarsa anakart onarımı gerektirir.
Sorun: Lenovo notebook işletim sistemi heyetimi (lisanssız yazılımlar yüklenmemektedir) Lenovo notebook sürücülerinin yüklenmesi, aktüellenmesi Lenovo notebook driverlerinin yüklenmesi, aktüellenmesi
Çözüm: SRC Bilgisayar notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa müddette ve uygun fiyatla yapılmaktadır.
Sorun: Lenovo notebook harddiski bozuldu,notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması ,Lenovo notebook’un işletim sistemi açılmıyor.
Çözüm: Harddisk in yenisi ile değiştirilmesi vaziyetinde mesele net çözülür.Bazen bad sectör içeren harddiskleri onarma işlemi yapılabilir fakat bu sıhhatli bir çözüm değildir.
Sorun: Lenovo notebook hiç açılmıyor.Lenovo notebook hiç çalışmıyor
Çözüm: Lenovo notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim.Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı tecrübe edelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.
Sorun: Lenovo notebook ekran ışığı az Lenovo notebook ekran ışığı zayıf
Çözüm: Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir.Alakalı yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim.Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise müracaat etmeniz gerekir.
Sorun: Lenovo notebook harddisk yedek alma, Lenovo notebook bilgi yedekleme Lenovo notebooktaki bilgiler silindi,Lenovo notebook bilgi kurtama veri data kurtarma
Çözüm: Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş hafızayla yedek alabilirsiniz.Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı erişemediğiniz bilgiler için firmamız ile ilgili uzman çözümortakları ile çalışarak sorununuzu çözmede yardımcı olabilir.
Sorun: Yurtdışından alınan Lenovo notebook a türkçe klavye takılması, İngilizce klavyenin türkçe klavye yapılması
Çözüm: 5 tl lik notebook q Türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerinde yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz
SRC Bilgisayar notebook servisimize gelen ürünleriniz, fiyatsız arıza tespiti sonrasında onayınız doğrultusunda işleme alınır. İşlem müddeti asgari 1 maksimum 10 iş günüdür. Yedek parça şart olan vaziyetlerde ihtiyaç müddeti sizin ile paylaşılır ve onay alınır..

SRC Bilgisayar Ankara- Çankaya Kızılayda Hizmet Vermektedir..

Bir cevap yazın