Laptop Chipset Tamiri Ankara

Notebook Servisi

Notebooklarımızın en çok arıza verdiği donanımlardan biri de anakart ve ekran kartlarında bulunan chipsetlerdir. genel olarak arıza söylemi çip arızası, chip arızası olarak kullanılabilir. bu sorunlar cihazların açılmamasına, görüntü gelmemesine, ekranın 2 ye ve 4 bölüme bölünmesine sebep olmaktadır. kısa sürede tamir olmayan çipler anakartın diğer devrelerini de bozarak laptopların işlevlerini yitirmesine sebep olmaktadır.

fakat anakart ve ekran cip arızaları profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılırsa cihazınızı çöpe atma gibi bir durum söz konusu olabilir. çünkü bazı firmalar chipset değişimi adı altında eski çipi ısıtarak tamir ettiğini söylemektedir. aslıda bu da maliyeti düşük bir çözümdür. fakat aynı sorunun ne kadar sürede tekrar edeceği bilinmez fakat kesin gözüyle bakabiliriz.

firmamız tüm marka ve model laptopların anakart çipi ve ekran kartı çipini değiştirmektedir.

Son Aramalar

 • hp de chip arızası
 • https://www srcbilgisayar com tr/laptop-chipset-tamiri-ankara
 • https://www srcbilgisayar com tr/srcetiket/anakart-cip-tamiri

2 yorum

 • ümit Reply

  S.a kolay gelsin asus m5a99x evo 990 chipsete sahip bir anakart
  duyduğum kadarıylada kuzey köprüsü çipi soğuk lehim durumu kronik olan bir durummuş
  sistem cpu led de kalıyordu sistem boot edilmiyor görüntü gelmiyordu. sorunun orda olduğunu anladığımda emin olmak için ısıl işlem uyguladım.Sistem çalıştı bileşenler normal olarak sırayla komut aldı ve boot edildi.Fakat bu seferde görüntü geldiğinde sürekli olarak ekranda altdan yukarı 5,6 parca yatay çizgiler geçiş yapmaya başladı aralıksız.1 seneye yakında sistemde kasa içinde sinyal sesleri geliyordu aralıksız uzun sesler speakerdan değil çünkü yok.en sonunda onuda tespit ettim çipden geliyor ses .
  bahsettiğim çizgilerin sürekli kayması durumu çiptenmidir ve çipden ses gelmesi durumu tam olarak nedendir. çipin bozuk olduğunu sanmıyorum sadece yenileme bga işlemi yapılırsa fiyatınız nedir bilgilendirirseniz ve bahsttiğim duruma cevap verirseniz sevinirim

 • HARUN GÜNEY Reply

  Sn :İlgililer,
  Arızanın dediğiniz gibi olması halinde 2 saat içerisinde cevap verirmisiniz tamir süresini ve ücreti nedir. Chip arızası

  Kolay gelsin

Bir cevap yazın