Blog

Lenovo Notebook Tamiri Tüm Modeller

SRC Bilgisayar Ankara notebook servisi olarak Lenovo notebooklarda garanti haricinde servis ve bakım hizmeti vermekteyiz.Lenovo marka olarak genel anlamda fazla arıza yapmayan sağlamlığı ile bilinen A kalite notebook markasıdır.Lenovo marka laptoplarda arızaların büyük çoğunluğu bakım yapılmaması soğutma devresinin düzgün çalışmaması hasebiyle oluşan aşırı ısı nedeniy olmaktadır. Lenovo notebook servisimizde yaptıracağınız kolay bir bakım işlemi sizleri oldukça yüksek onarım fiyatlarından kurtaracaktır. Akabinde notebooksuz kalmamanızı sağlayacaktır.
SRC Bilgisayar özel Lenovo notebook servisi olarak Lenovo notebooklarda en çok karşılaştığımız meseleler ve çözümlerimiz.
Problem: Lenovo notebook lcd ekranında dikey veya yatay çizgiler oluştu (bazen her ikiside olabilir)
Çözüm: Lenovo notebooklarda bu mesele çoklukla ekran arızalarında oluşur.Lenovo teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.
Sorun: Lenovo ekranın da görüntünün gidip gelmesi görüntünün bozulması
Çözüm: Lenovo notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması neticeninde oluşur.Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran veri kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.
Sorun: Lenovo notebook hiç çalışmaması
Çözüm: Lenovo notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Lenovo notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Lenovo notebook un anakart arızası olabailir.
Adaptörünüz arızalı ise orjinal Lenovo marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz.Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.
Sorun: Lenovo notebook ekran menteşe kırılması
Çözüm: Lenovo notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir , plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır.Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Lenovo den tedarik edilip değiştirilir
Sorun: Lenovo notebook ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ayar tutmaması, Lenovo notebook unuzun önceden açtığı oyunları açmaması
Çözüm: Notebook anakartı üzerinde ki ekran kartının soğuk lehime düşmesi neticesi oluşur. ( çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir)Ekran kartı çipsetinin sökülerek reballing işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile onarılır.
Problem: Notebook a sıvı dökülmesi
Çözüm: Lenovo notebook a sıvı döküldüğü anda aletin adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati ehemmiyet taşımaktadır.Sıvı ile temas eden Lenovo notebook anakartının elektrik ile irtibatı vaktinde kesilmişse dökülen sıvı rastgele bir parçanın bozulması vaziyeti görülmez.
Yalnızca anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa müddette müdahale edilirse alet çalışır hale getirilir.Sıvı ile temas eden Lenovo notebooklarda klavye büyük bir olasılıkla arızalanır ve değiştirilmesi gerekir.Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenir se genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.
Sorun: Lenovo notebook yanlış bios yükleme veya bios yükleme esnasında elektrik kesilmesi
Çözüm: Notebook un bios yazılımının bozulması vaziyetinde anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yine proglamlanarak yerine takılır.
Sorun: Lcd ekran çatlaması ,kırılması, ölü pixel oluşumu
Çözüm: Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu vaziyetlerinde ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek mesele çözülebilir. Notebook ekranlarının kırılması vaziyetinde tamiri olmamaktadır.
Sorun: Lenovo optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, Dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası
Çözüm: Optik okuyucular uzun müddetli kullanım neticesi arızalanan ürünlerdir.Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi ilede bozulabilir bu vaziyette optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi meselesi çözebilir.Bunun haricindeki vaziyetlerde yenisi ile değiştirilmesi gerekir.
Sorun: Notebook ta ses çıkmaması
Çözüm: İlk önce ses alet yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında rastgele bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlarda mesele yok ise o vakit anakart üzerinde onarım yapılarak mesele çözülebilir.
Sorun: Usb, Seri, Network, lan portların arızalanması
Çözüm: Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek meseleler çözülebilir.Şayet portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlarsa anakart onarımı gerektirir.
Sorun: Lenovo notebook işletim sistemi heyetimi (lisanssız yazılımlar yüklenmemektedir) Lenovo notebook sürücülerinin yüklenmesi, aktüellenmesi Lenovo notebook driverlerinin yüklenmesi, aktüellenmesi
Çözüm: SRC Bilgisayar notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa müddette ve uygun fiyatla yapılmaktadır.
Sorun: Lenovo notebook harddiski bozuldu,notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması ,Lenovo notebook’un işletim sistemi açılmıyor.
Çözüm: Harddisk in yenisi ile değiştirilmesi vaziyetinde mesele net çözülür.Bazen bad sectör içeren harddiskleri onarma işlemi yapılabilir fakat bu sıhhatli bir çözüm değildir.
Sorun: Lenovo notebook hiç açılmıyor.Lenovo notebook hiç çalışmıyor
Çözüm: Lenovo notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim.Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı tecrübe edelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.
Sorun: Lenovo notebook ekran ışığı az Lenovo notebook ekran ışığı zayıf
Çözüm: Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir.Alakalı yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim.Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise müracaat etmeniz gerekir.
Sorun: Lenovo notebook harddisk yedek alma, Lenovo notebook bilgi yedekleme Lenovo notebooktaki bilgiler silindi,Lenovo notebook bilgi kurtama veri data kurtarma
Çözüm: Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş hafızayla yedek alabilirsiniz.Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı erişemediğiniz bilgiler için firmamız ile ilgili uzman çözümortakları ile çalışarak sorununuzu çözmede yardımcı olabilir.
Sorun: Yurtdışından alınan Lenovo notebook a türkçe klavye takılması, İngilizce klavyenin türkçe klavye yapılması
Çözüm: 5 tl lik notebook q Türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerinde yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz
SRC Bilgisayar notebook servisimize gelen ürünleriniz, fiyatsız arıza tespiti sonrasında onayınız doğrultusunda işleme alınır. İşlem müddeti asgari 1 maksimum 10 iş günüdür. Yedek parça şart olan vaziyetlerde ihtiyaç müddeti sizin ile paylaşılır ve onay alınır..

SRC Bilgisayar Ankara- Çankaya Kızılayda Hizmet Vermektedir..

Ankara Özel Bilgisayar & Notebook Teknik Servisi Bakımı

Ankara Özel Bilgisayar ve Notebook Servisi Olarak Deneyimli ve Pozitif Düşünen Kadrosu İle Çankaya’da Hizmet Vermektedir.Masaüstü bilgisayarınızda oluşan yazılımsal ve donanımsal sorunlar için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Notebook ve Laptoplarınızda Oluşan Donanımsal ve yazılımsal sorunlar için uzman teknik personelimizden yardım alabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Teknik Servisi

Masaüstü bilgisayarlarınızda oluşan teknik sorunlarda firmamızdan destek alabilirsiniz.Açılmama veya donanımsal tüm sorunları uzman teknik personelimiz aracılığı ile yapmaktayız.Masaüstü bilgisayarlarda Ram ve Harddisk yükseltme işlemi garantili olarak yapılmaktadır.

Asus Notebook (Laptop) Teknik Servisi

Sağlamlığı ile bilinen asus marka notebooklar çok fazla arıza çıkarmasada nadiren teknik servis için işlemler gerekmektedir.
Asus marka notebooklar belli periyodik aralıklarla bakımdan geçmesi gerekmektedir ısınma,geç açılma veya donma gibi problemler yaşıyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz. Asus marka notebookların donanımsal arıza ve parça değişimi firmamızca güvence altında yapılmaktadır.

Lenovo Notebook (Laptop) Teknik Servisi

Lenovo marka Laptoplarınızın donanımsal ve yazılımsal tüm problemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HP Notebook (Laptop) Teknik Servisi

Hp marka notebookların model fark gözetmeksizin tüm problemlerinin tamiratını yapmaktayız.Parça değişimleri garantili olarak servisimizce yapılmaktadır.

MSI Notebook (Laptop) Teknik Servisi

MSI Marka notebookların ekran ve klavye değişimi firmamızca A+ kaliteli ürünler ile yapılmaktadır.

ACER Notebook (Laptop) Teknik Servisi

Acer marka notebook tamiri firmamızca garanti kapsamında tamiratı yapılmaktadır menteşe kırılması ve ekran klavye değişimi yine firmamızca test aşamasından geçtiği süreçlerde sağlanmaktadır.

PACKARD BELL Notebook (Laptop) Teknik Servisi

Sağlam ve kaliteli olan packard bell notebookların tüm donanımsal ve yazılımsal problemlerinin tamiratını yapmaktayız.

SRC Bİlgisayar ve Notebook Servisi

Src bilgisayar olarak notebook ve masaüstü bilgisayarların tüm teknik arızalarını aynı gün içinde size bilgi vererek başlamaktayız. Veri kaybı ve veri yedekleme işlemleri uzun süren bilgisayarlarda tamir süreci diğer arızalara göre artmaktadır.

Darbe ve düşmeye bağlı arızalarda firmamızdan kesintisiz destek alabilirsiniz.

MSI Notebook Teknik Servisi Kızılay Ankara

MSI marka notebookların tüm donanımsal ve yazılımsal arızları SRC Bilgisayar tarafından uzman teknik personel ile tamir edilmektedir.
MSI notebooklarda fan ve ısınma problemleri firmamız tarafından garantili olarak yapılmaktadır.
MSI notebook şarj kablosu ve pil değişiminde ürünler kullanıcı hatası olmadığı takdirde garantili olarak değiştirilmektedir.
MSI notebook yazılım ve açılmama sorunu test aşamasından geçirilerek tamiratı yapılmaktadır.

MSI Laptop ekran değişimi
MSI laptop klavye değişimi
MSI laptop hard disk değişimi
MSI fan değişimi
MSI ram güncelleme

Sony Notebook Özel Teknik Servisi Kızılay

Sony laptopların bakım işlemleri tamamlandıktan sonra performansları gözle görülür şekilde artmaktadır.
Sony Notebook servisimiz kaliteli yedek parça ve tamiri konusunda kusursuz ilkesi anlayışı ile hizmet vermektedir.
Sony marka notebooklar da oluşan yazılımsal ve donanımsal tüm arızalar firmamızca yapılmaktadır.

Sony VAIO Dizüstü Bilgisayarların tamiri firmamız tarafından Kızılay ofisimizde yapılmaktadır.

Sony VAIO notebookların ekran değişimi,klavye değişimi, harddisk değişimi garantili olarak yapılmaktadır.

Sony VAIO fan ve diğer donanımsal tüm problemler problemler için iletişim numaralarımızdan destek alabilirsiniz.

Tüm marka ve model sony notebookların tamiratını ve test aşamasını aynı gün içinde size bildirmekteyiz.

Hangi Durumlarda Servisimizden Yararlanabilirsiniz.
Sony VAIO Darbeye ve Düşmeye Bağlı Ekran Değişimi
Sony VAIO Görüntü Gelmeme Problemi
Sony VAIO Yazılımsal Problemler
Sony VAIO Donanımsal Promlemler
Sony VAIO Fan Problemi
Sony VAIO Virüs Problemi
Sony VAIO Bios Problemi
Sony VAIO Soket Problemi
Sony VAIO Menteşe ve Çıta Problemi
Sony VAIO Klavye Problemi
Sony VAIO Yedek Alma Problemi
Yukarıdaki Problemler Dışındaki Benzer Problemler Oluştuysa Firmamızdan Destek Alabilirsiniz.

Dell Notebook Özel Teknik Servisi Kızılay /Çankaya

Dell Notebooklar sağlamlığı ve kalitesi ile ilk 5 notebook markasından biridir, yılların verdiği deneyimle modellerine geliştiren Dell notebooklar kolay arızalanmasa da belli aralıklarla periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Dell Notebook özel servisi olan firmamız Dell marka Notebooklar’da ekran klavye değişimi ve donanımsal arızaların tümünün tamiri yönünde hizmet vermektedir.
Dell Notebook periyodik bakımları fan ve diğer donanımsal problemleri için SRC Bilgisayarla iletişime geçebilirsiniz.

Dell Notebooklarda Oluşan Teknik Problemler
Dell Ekran Açılmama Problemi
Dell Klavye Basmama Sorunu
Dell Mavi Ekran Hatası
Dell Yazılımsal Sorunlar
Dell Açılmama Problemi
Dell Maus Tanımama Sorunu
Dell Şarj Soketi Problemi
Dell Fan Problemi
Dell Donma Sorunlar
Dell Yedekleme Problemi
Dell Virüs Problemi

Lenovo Notebook Servisi Kızılay Ankara

Lenovo Çinli bir bir marka iken IBM’i satın alarak notebook yönünde dev bir adım gerçekleştirdi.
Lenovo marka laptopların tüm yazılımsal ve donanımsal sorunlarını uzman teknik personel ile kusursuzluk ilkesini baz alarak yapmaktayız.
Lenovo marka notebook ekran ve klavye değişimi firmamızca test edilerek sizlere sunulmaktadır.

*Lenovo Marka Notebookları Model Gözetmeksizin Tamiratını Yapmaktayız.
*Lenovo Şarj Soket Değişimi
*Lenovo Kablosuz Ağ Problemi
*Lenovo Klavye Değişimi
*Lenovo Ekran Kırılması veya Çalışmamasına Bağlı Ekran Değişimi
*Lenovo Virüs Taraması
*Lenovo Yedek Alma ve Veri Kurtarma Problemleri

Yukarıda bahsi geçen problemler dışında başka problemleriniz mevcut ise iletişim numalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Lenovo Notebook Servisimiz Kızılay Çankaya’da Hizmet Vermektedir.

Çankaya Notebook ve Bilgisayar Servisi / Ankara

Değişik markalara ait laptoplarınıza donanımsal ve yazılımsal olarak teknik servis hizmeti vermekteyiz.
Teknik kapsamda marka/model gözetmeksizin tüm laptop ve ekipmanları için satış ve servis hizmetini garantili olarak sunmaktayız.

Bilgisayarınızın ve notebooklarınızın çalışmasını pasifize eden eksikleri donanımsal değişiklikleri, internet bağlantı problemleri vb.. konuları garantili şekilde yapmaktayız.

Hizmet Kapsamımız Masaüstü ve Notebooklar İçin Geçerlidir.

• Ram yenilenmesi, + ram eklenmesi, ram upgrade’i,
• Harddsik yenilenmesi, notebook hdd değişimi, notebook sabit disk değişimi,
• Anakart değişimi
• Isınma probleminin uzun vadede giderilmesi
• Fan temizliği, fan yenilenmesi, fan tamiri
• Optik okuyucu, Dvdrom, dvd combo, Dvd-Writter,
• Lcd kablo, lcd cable, lcd ekran kablosu tamiri
• Ekran kartı tamiri, vga tamiri, değişimi, onarımı,
• İşlemci değişimi
• Usb, Seri, Paralel, lpt port, Network, lan, Ses, Pcmci vs port tamiri, onarımı
• Klavye değişimi Eksik olan tuşların tamamlanması.
• Speaker tamiri ve değişimi
• Harddisk yedekleme, notebook bilgi yedekleme, notebook data yedekleme ve veri kurtarma
• İşletim sistemi kurulumu ve recovery (lisanssız yazılımlar yüklenmemektedir)
• Virüs temizlem, notebook virüs taraması

Lenovo Klavye Tamiri

Lenovo marka bütün cihazların klavyelerini garantili bir şekilde değiştiriyoruz. lenovo laptoplarda klavyeler kasaya gömülü bir şekilde fabrikasyon olarak satışa sunulmaktadır. bu klavyelerin genel anlamda değişimleri profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. uzman teknik servisimizi cihazınızı teslim alarak, siz çayınızı yudumlarken klavyenizi değiştirmektedir. sıvı teması, tuş kırılması gibi durumlarda laptobunuza herhangi bir müdehalede bulunmadan en yakın servise müracat etmeniz gerekmektedir. sıvı teması bulunan cihazlarda sıvının anakarta ulaşması ve entegrelere zarar vermesi durumunda cihaz bir daha kulanamayacağınız duruma gelmektedir. Klavye tuş tamirinde ise klavyenin altında bulunan metal zeminin ve tırnakların zarar görmemiş ve oynanmamış olması gerekmektedir.

Toshiba Çip Tamiri (chipset)

Türkiye pazarında yıllardır hızlı yükseliş gösteren toshiba markası 2018 yılı itibari ile ülkemizdeki faliyetlerini durdurma kararı almıştır. Bu yüzden teknik servis ve yedek parça konusunda kullanıcılar sıkıntı yaşamaktadır. Toshiba marka laptoplarda başlıca sorunlardan biri de çip arızasıdır. (çipset). Bu arızalar anakartta bulunan çiplerden kaynaklı görüntü problemleridir. bu arızayla beraber bilgisayarınızda görüntü bulanıklığı, aşırı ısınma, ekran görüntüsü 4 parçaya bölünmesi, görüntü gelmemesi ve farklı çzigilerin ekrana yansıması oluşabilmektedir.

Src bilgisayar ve notebook servisi olarak bga makinası ile bu cipler yerinden sökülerek değiştirilmektedir. En uygun fiyat garantisi veren firmamız çip değişiminde 6 ay işçilik garantisi vermekte olup, parça garantisi vermemektedir.

SRC HOMETECH Notebook Servisi Çankaya Kızılay

HOMETECH marka notebook / laptoplarınızın tamiri firmamız tarafından uzman teknik personel ile test aşamasına tabi tutularak garantili şekilde yapılmaktadır.

HOMETECH notebook servisi olarak tüm teknik onarımlarda ve yedek parça satışlarında 1 yıla varan belgeli garanti imkanı tanıyoruz.

Ekran, batarya ve klavye değişimi gibi işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirip, müşterilerimize teslim ediyoruz. Servis talebinde bulunmak veya bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HOMETECH  Ekran değişimi, HOMETECH  Klavye değişimi yüksek performans sağlayacak A Kalite alternatifi ile değişim sağlanmaktadır.

HOMETECH Notebookların yazılımsal ve donanımsal sorunları için SRC Bilgisayar adresinden destek alabilirsiniz.

HOMETECH Notebook servisimiz Çankaya Kızılay’da hizmet vermektedir.